fbpx
Α.Σ. Φωτιά

Επέστρεψαν από την Θεσσαλονίκη οι 12 αθλητές μας που συμμετείχαν στο 1ο ανοιχτό Διασυλλογικό πρωτάθλημα της ΕΤΑΒΕ. Μια άψογη διοργάνωση στο Κονταξοπουλειο στο Ωραιόκαστρο.

Αν και δεν ανέβηκαν όλοι στο βάθρο οι εμπειρίες που αποκομίσαμε ήταν αυτές που κρατάμε.

📌Ο Δημήτρης Καλπουζάνης γύρισε με 2 χρυσά 🥇μετάλλια καθώς συμμετείχε και στο 6ο πανελλήνιο πρωτάθλημα βαρήκοων -Κωφών ανδρών γυναικών.
📌Η Πανοπούλου Άννα Μαρία έπειτα απο 3 αγώνες πήρε αξία το Χρυσό🥇 μετάλλιο.
📌Η Σημσιρή Πέρσα και η Ευθυμιου Σοφία πρωταγωνιστησαν στην κατηγορία τους και αποφάσισαν να μην αγωνιστούν στον τελικό,για εμας ειναι Πρώτες και οι δυο ,το παίξαμε κορόνα γράμματα και η Ευθυμιου στάθηκε πιο τυχερη και πήρε την Πρώτη θέση στα χαρτιά.
📌Στέλιος Τούζλας δεύτερη θέση & ασημένιο μετάλλιο🥈έπειτα απο 2 δυνατούς αγώνες.
📌Τσιμπώνης Νικόλας δεύτερη θέση και ασημένιο μετάλλιο🥈 έπειτα απο 3 αγώνες.
📌Γαβαλάς Μαριος,Παπαδάκης Μάρκος, Βερτσωνη Βασιλική και Γκινάκης Γιώργος κατέκτησαν το Χάλκινο μετάλλιο🥉 και μας υποσχέθηκαν καλύτερες εμφανίσεις για το μελλον.